Innowacyjny sposób na wypadające włosy.

Prześwitujące włosy, czy blade placki na czubku głowy to nie tylko problem mężczyzn. Coraz więcej Pań również zmaga się z tą niewygodną przypadłością. Producenci specyfików poprawiających kondycję włosa prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych szamponów czy odżywek poprawiających zagęszczenie włosów. Niestety, często jedynym rozwiązaniem jest przeszczep włosów. Przygotowując się do takiego zabiegu niezbędne jest ogolenie głowy. Może być to uporczywe i mało komfortowe dla kobiet, dla których włosy to niezbędny atrybut piękna. Powstała jednak technika na przeszczep włosów Turcja gdzie golenie głowy ogranicza się do minimum.

DHI – metoda przyjazna kobietom

Bardzo popularną metodą przeszczepu włosów stała się Direct Hair Implantation, czyli potocznie DHI. Z metody tej mogą skorzystać kobiety i mężczyźni chcący zachować swoje długie włosy. Przed zabiegiem dokonuje się jedynie golenia części potylicznej głowy, skąd pobierany będzie materiał do przeszczepu. To najbardziej nowoczesna technika przeszczepiania włosów. Główne różnice, w porównaniu do innych technik to przede wszystkim możliwość otwierania nowych miejsc na włosy i przeszczepianie graftów potylicznych w tym samym czasie.

Jak wygląda zabieg DHI?

Przeszczep włosów Turcja w początkowej fazie zabiegu jest bardzo podobny do innych tego typu. U pacjenta wyznaczana jest linia przeszczepu oraz podane znieczulenie miejscowe. Po chwili, gdy znieczulenie zaczyna działać, można przystąpić do zabiegu, a pacjent nie odczuwa już żadnego bólu. Następnie z okolic potylicy pobiera się mieszki włosowe, zwane inaczej graftami. W związku z tym, że są bardzo delikatne a ich ilość jest ograniczona, zabieg musi być przeprowadzany rzez specjalistę. U młodych pacjentów, istnieje nawet ryzyko utraty obecnie rosnących włosów. Dla większej perfekcji, mieszki włosowe pobierane są przez specjalne urządzenie, które zapewnia pobranie graftów bez ich uszkodzenia. Kształt rozmieszczania mieszków jest dobierany indywidualnie, zgodnie z potrzebami pacjenta. Głównym celem jest nadanie takiego kształtu by pasował do kształtów twarzy.