Badanie reakcji psychofizjologicznych na wariografie – jak się przygotować do testów?

Zdecydowałeś się na przeprowadzenie badań na wariografie? Chciałbyś otrzymać jak najlepsze efekty z rejestracji reakcji psychofizjologicznych badanego? Koniecznie przeczytaj poniższy tekst. Podpowiadamy w nim, jak się przygotować do testów.

Od czego zacząć przygotowania do badania?

Najwięcej trudności pojawia się na początku, bo od czego w ogóle zacząć przygotowania do badania? Od wzięcia głębokiego oddechu i zastanowienia się, co potrzebujemy do uzyskania jak najlepszych wyników z badań. Z pewnością potrzeba nam urządzenia, na którym będziemy mogli przeprowadzić testy. Możemy kupić wariograf, lecz to duży wydatek, więc może lepiej wyjdziemy na tym, decydując się na wypożyczenie sprzętu, lub pomoc firmy świadczącej tego typu usługi. Jednak pamiętajmy, by nie szukać kogoś, kto zapewni samo urządzenie, lecz także biegłego, który pomoże przeprowadzić badanie i zajmie się interpretacją wyników.

Wybieramy obiekt badań

Obiektem badań na wariografie jest ludzki organizm, a więc potrzebujemy chętnego, który podda się testom. W tym przypadku warto postawić na zdrowy organizm, wolny od chorób fizycznych, czy psychicznych. Wszystko dlatego, że nawet najdrobniejsze zaburzenia w pracy organizmu mogą utrudnić wykonanie testów i dać sfałszowane wyniki. W takich przypadkach stracimy tylko czas i pieniądze.

Przygotowanie szczegółów badania

Bardzo duże znaczenie ma również samo przygotowanie szczegółów badania. O czym mowa?https://www.wariograf.com.pl/lublin Testy na wariografie można prowadzić w różny sposób. Najczęściej wykorzystuje się metodę pytań, czyli badanie, w którym biegły zadaje pytania, a badany musi na odpowiadać tak/nie. Jednak to nie jedyny sposób testowania, za pomocą wariografu. Podstawą badania mogą być obrazy, gdzie badany otrzyma kilka obrazów do obejrzenia, jak również testy z pytaniami, w których nie ma potrzeby udzielania odpowiedzi. W końcu wariograf i tak rejestruje reakcje organizmu, na które badany nie ma wpływu. Nie bez znaczenia pozostaje wybór miejsca, w którym będzie prowadzone badanie. Powinno ono być przyjazne, ale wolne od rzeczy i przedmiotów, które mogą rozproszyć badanego.