Czym jest LGD-4033?

LGD-4033 inaczej zwany Ligandrolem to obecnie jeden z najpopularniejszych selektywnych modulatorów receptorów androgenowych, skrótowo nazywanych SARM. Stworzony przez Ligand Pharmaceuticals z początkowo miał służyć jako lekarstwo niwelujące nadmierne wiotczenie mięśni osób z nowotworami, a także aby skutecznie zwiększyć gęstość kości u osób chorujących na osteoporozę.

LGD-4033 przez swoją budowę jest związkiem który przez selektywność w wyborze danych receptorów jest w stanie zapewnić nam kontrolowaną pracę nad naszym ciałem, przy jednoczesnym braku wywoływania negatywnych skutków ubocznych.

Kulturyści zachwalają efektywność LGD-4033, twierdząc iż jest on jednym z najlepszych obecnie dostępnych SARMów na polskim rynku. Skuteczność Ligandrolu potwierdzona została także szeregiem badań klinicznych, udowadniających iż LGD-4033 jest jednym z najlepszych lekarstw służących poprawie sylwetki, wyrobieniu prawidłowej masy mięśniowej czy poprawie stanu zdrowia osoby stosującej SARM.

 

SARM – jak działają?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, czym dokładniej jest grupa substancji SARM, przychodzimy Ci z wyjaśnieniem. SARMy będące selektywnymi modulatorami receptorów androgenowych oddziałują na androgeny będące jednymi z najważniejszych hormonów w organizmie człowieka, tym bardziej męskim.

To właśnie androgeny odpowiadają za takie cechy męskości jak głęboko głos, jabłko Adama, szerokie barki i o wiele większą w porównaniu z kobietami masę mięśniową. Androgeny występują naturalnie w przyrodzie, jednakże wciąż rozszerzająca swoje pole działalności medycyna stworzyła także syntetyczne odpowiedniki naturalnych hormonów. Jednym z naturalnych androgenów jest testosteron, który tak jak inne receptory androgenowe polega na wysyłaniu naszemu ciału sygnałów, mówiących o potrzebie zwiększenia masy mięśniowej, zagęszczenia kości, czy potrzebie wzrostu długości włosów w danych partiach ciała. O dziwo tak naturalna część naszego ciała może mieć także negatywne skutki uboczne w swoim działaniu, jeśli rozpoczynamy stymulację androgenów np. testosteronem w tabletkach, tudzież niektórymi sterydami jesteśmy w stanie doprowadzić do uszkodzenia komórek naszego ciała, pogarszając tym samym stan naszego zdrowia.

Ze względu na takie działanie androgenów, substancje SARM przez swoją selektywność działania są w stanie modulować receptory androgenowe naszych kości i mięśni. Stymulując je w odpowiedni sposób doprowadzamy do szybkiego wzrostu masy mięśniowej, tym samym unikając takich problemów jak wiotczenie mięśni podczas redukcji kardio.

LGD-4033 jako jeden z istniejących obecnie SARMów wg. przeprowadzonych na nim badań w optymalnych dawkach jest w stanie zapewnić widoczny wzrost masy mięśniowej i poprawę sylwetki w niecałe 21 dni od rozpoczęcia suplementacji. Niestety, w porównaniu z innymi SARMami, Ligandrol nie powoduje spadku masy tłuszczowej naszego ciała, mogąc tym samym zrazić potencjalne osoby chcące m.in. zredukować zalegającą tkankę tłuszczową.

 

Zalety korzystania z Ligandrolu

LGD-4033 dzięki swojemu zastosowaniu w kulturystyce posiada wiele widocznych korzyści z suplementacji substancji. Działając bezpośrednio na receptory androgenowe przyczyna się do widocznego i trwałego zwiększenia masy mięśniowej, pomimo słabego działania na tkankę tłuszczową zapewnia jej powolny spadek, zwiększa siłę użytkownika przez stymulację organizmu selektywnymi androgenami, przyczynia się także do szybszej regeneracji po ciężkim treningu, zwiększając jednocześnie wytrzymałość przy następnym wysiłku fizycznym.

Efekty jakie posiada LGD-4033 znalazły rzeszę sympatyków w gronie kulturystycznym, uważającym Ligandrol za jeden z najefektywniejszych SARMów jakie kiedykolwiek powstały. Masa mięśniowa jaką jesteśmy w stanie wypracować przy zastosowaniu LGD-4033 jest nieporównywalna z efektami innych SARMów, nie zapewniających aż tak dużego wzrostu masy mięśniowej, który Ligandrol zapewnia już po całkiem krótkim czasie trwania cyklu.

 

Efekty uboczne Ligandrolu

Niestety, pomimo znaczących zalet, będących jednymi z najbardziej unikalnych w porównaniu ze sterydami anabolicznymi, czy innymi SARMami, LGD-4033 posiada także niewielką ilość możliwych do wystąpienia efektów ubocznych, nie przeszkadzających jednak w prawidłowym korzystaniu z suplementu.

Jednym z nich jest lekka, niepotwierdzona naukowo redukcja wydzielanego naturalnie testosteronu, mogąca negatywnie wpływać na potencje. Jednakże, efekty uboczne mogące występować po spożyciu Ligandrolu są zależne od przyjmowanej przez nas dawki. Dlatego zawczasu warto się upewnić, jakiej dawki tak na prawdę potrzebujemy, żeby ominąć potencjalne skutki uboczne suplementacji przy równocześnie wysokiej efektywności.  Oprócz tego, Ligandrol może powodować także pojawienie się lekkich bólów głowy, zwiększenia ciśnienia krwi czy mogące wystąpić z rzadka niestrawności żołądkowe.

 

Dawkowanie Ligandrolu

Dzięki przeprowadzeniu wielu badań naukowych na temat odpowiedniego dawkowania LGD-4033, stwierdzono iż odpowiednia dawka, którą przyjmować powinni raz dziennie zdrowi, młodzi mężczyźni utrzymywała się w granicach 1 mg.

Pomimo istnienia potwierdzonych klinicznie badań, kręgi kulturystyczne często nie zgadzają się z normami przedstawionymi przez naukowców, ponieważ nieraz może okazać się, iż dana dawka, przyjęta za optymalną jest tak naprawdę niewspółmiernie niska co do czasu trwania cyklu.

Długi czas półtrwania Ligandrolu wynoszący niemal 30 godzin, zdaniem sportowców pozwala na dzienne dawkowanie Ligandrolu w ilości 10 mg. Jest to jednocześnie limit jaki może być spożywany dziennie przez mężczyzn, u kobiet tymczasem górny limit dziennego spożycia Ligandrolu wynosi 5 mg.

LGD-4033 (kupuj na WWW.sarms.pl )może być przyjmowany w dowolnych warunkach, w trakcie trwania cyklu nie ma znaczenia czy spożywasz go na pusty żołądek, czy w trakcie posiłku. Odpowiedni czas także nie ma znaczenia przez długi okres półtrwania substancji w ciele.

Cykle prowadzone na Ligandrolu powinny mieścić się w granicach od 8 do 12 tygodni, po których możemy oczekiwać satysfakcjonującego skoku masy mięśniowej, terapia po-cykliczna powinna trwać od 4 do 5 tygodni. LGD-4033 jak i inne SARMy zapewniają najlepsze efekty w krótkich cyklach, dlatego zdaniem wielu kulturystów nie warto przedłużać czasu trwania cyklu powyżej 12 tygodni ze względu na jego niską skuteczność. Rozpoczynając cykl zaczynaj od dawek rzędu 5 mg, powoli zwiększać dawkowanie względem własnych potrzeb i celów.

 

Czy LGD-4033 jest dla Ciebie?

Zadając sobie pytanie dotyczące tego, czy na pewno LGD-4033 jest dla Ciebie, zastanów się nad tym jakich efektów i rezultatów oczekujesz od suplementu jakim jest SARM. Czy ma to być redukcja zalegającej tkanki tłuszczowej, czy może zwiększenie ogólnej masy mięśniowej? Dodatkowo, wybierając Ligandrol jako prawdopodobny suplement, zastanów się także nad zaletami i negatywami jakie posiada LGD-4033 w porównaniu z innymi sterydami anabolicznymi i SARMami. Wiadomym jest jednak, że porównując te grupy substancji z LGD-4033 odpowiedź wydaje się jasna, ponieważ LGD-4033 jest jednym z najlepszych obecnych na rynku modulatorów receptorów androgenowych, który podnosi poprzeczkę bezpieczeństwem użytkowania, efektywnością i sposobem użytkowania, który wygląda tak samo jak codzienna suplementacja witaminy C.

 

Podsumowanie

Oralnie spożywany produkt jakim jest Ligandrol, to jedna z najlepszych do wyboru furtek wejściowych do przejścia na wyższy poziom suplementacji, a tym samym swoich własnych umiejętności kulturystycznych i sportowych. Jeśli chcesz osiągnąć jak największe sukcesy w wyrobieniu swojej wymarzonej sylwetki i masy mięśniowej, LGD-4033 jest produktem stworzonym bezpośrednio dla Ciebie. Pamiętaj, że stosowanie suplementu jakim jest Ligandrol nie zastąpi odpowiedniej diety i aktywności fizycznej, dlatego za nim zdecydujesz się na korzystanie z LGD-4033, zaczerpnij rzetelnej wiedzy od swojego lekarza, tudzież przeprowadzając pomocne w stwierdzeniu twojego stanu zdrowia badania profilaktyczne. Jeśli w pełni zrozumiesz działanie Ligandrolu, korzystanie z tego nowoczesnego suplementu przyniesie Ci progress jaki trudno znaleźć gdziekolwiek indziej.