Nici liftingujące PDO- zabieg przyszłości wykonywany w teraźniejszości w Klinice Skyclinic

Nici liftingujące PDO to rodzaj wyjątkowego zabiegu modelującego z zakresu medycy estetycznej, którego efekty widoczne są od razu po jego wykonaniu. Nici liftingujące mogą być używane w obrębie twarzy, łokci,kolan i całego ciała. Zabieg jest wykonywany przez wykwalifikowanego lekarza. Zabieg może być bezpiecznie wykonywany przez cały rok.

Co kryje się pod skrótem PDO?

PDO to polidioksanon, czyli syntetyczne włókno, złożone z jednego lub dwóch skręconych polifilamentów (włókien), które wraz z upływem czasu rozpuszczają się w tkance. Ten materiał jest znany i stosowany w medycynie. Spełnia wszystkie kryteria Farmakopei USA, dotyczące szwów chirurgicznych.

Sekret działania nici liftingujących PDO

Wspomniany wcześniej polidioksanon jest główną częścią sekretu działania nici liftingujących. Stwierdzono bowiem, że pobudza on stymulację nowego kolagenu, który jest odpowiedzialny na prawidłową jędrność i napięcie skóry. Proces ten nazywa się neokolagenezą. Oprócz tego stymulacja fibroblastów, prowadzi do syntezy elastyny, odpowiedzialnej za elastyczność i jędrność skóry oraz naturalnego kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego za nawilżenie skóry. Tak z pozoru oczywiste nawilżenie skóry, odpowiada za jej piękno i stwarza dogodne warunki prawidłowego przebiegania wszystkich procesów we wnętrzu skóry.

Skąd pomysł wprowadzania nici pod skórę?

Pomysł zabiegu nici liftingujących PDO został zaczerpnięty z obszarów Korei Południowej. Zauważono wzmocnienie mięśni i ścięgien człowieka za sprawą wprowadzonych pod skórę nici, połączonych z akupunkturą tych miejsc. Zaczęto stosować omawiany zabieg w szwach skórnych i podskórnych między innymi w chirurgii plastycznej, ginekologii i okulistyce. Po upływie 3 lat wprowadzono nici liftingujące PDO do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Obecnie certyfikowane nici mogą być stosowane na terenie całej Unii Europejskiej, Japonii, Rosji, Brazylii, USA i krajach Europy Zachodniej.

Przygotowania do zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu Pacjent jest zobligowany do skorzystania z konsultacji lekarskiej. Na tydzień przed planowanym wprowadzeniem nici liftingujących PDO nie powinno się przyjmować aspiryny i innych leków zaburzających krzepliwość krwi.

Jak wygląda zabieg z użyciem nici liftingujących PDO

Po przeprowadzeniu wywiadu z Pacjentem, dotyczącego stanu zdrowia i oczekiwanych efektów, lekarz określa miejsca zabiegowe.Następnie aplikuje się Pacjentowi miejscowe znieczulenie. Dzięki temu zabieg jest bezbolesny. Wykwalifikowany lekarz wprowadza nici liftingujące PDO we wcześniej określone miejsca. Po wyjęciu igieł, nici pozostają w ciele Pacjenta. Długość nici liftingujących wynosi od 5 do 10 cm. Wprowadzone do skóry nici, tworzą rusztowanie, które pomaga skórze opierać się siłom grawitacji oraz uruchamiają szereg procesów wewnętrznej naprawy skóry. Zabieg trwa od 30 do 60 min, w zależności od rozległości obszaru.

Zalecenia po zabiegu liftingującym PDO

Bezpośrednio po zabiegu liftingującym nićmi PDO skóra może być zaczerwieniona, co jest naturalnym następstwem wkłuć. Pacjent może odczuwać przejściowy, lekki dyskomfort lub swędzenie twarzy. Niewykluczone jest pojawienie się lekkich siniaków lub krwiaków. Wszystkie te objawy są zupełnie naturalnym następstwem wkłuć i znikają w przesięgu kilku dni od zabiegu.Ogromnym profitem tego zabiegu jest brak skutków ubocznych i natychmiastowy powrót do zwykłego trybu życia. Prze okres dwóch do trzech tygodni należy ograniczyć masaże, peelingi, golenie, nadmierną ekspresję mimiczną oraz przegrzewanie tkanek.

Co sprawia, że zabieg nićmi PDO jest unikalny? Dlaczego warto się na niego zdecydować?

Zabieg liftingujący bez użycia skalpela jest przywilejem, dostępnym dzięki zastosowaniu wyjątkowych nici liftingujących PDO. Ważna dla Pacjenta jest jego minimalna inwazyjność, w zestawieniu ze spektakularnymi efektami. Zabieg nie wymaga nacinania skóry, w konsekwencji nie pozostawia blizn na skórze Pacjenta. Ogromnie znaczenie ma natychmiastowy efekt po wprowadzeniu nici do tkanek. Skóra staje się wygładzona, jędrna, a rysy twarzy się unoszą. Co istotne, dzięki zastosowaniu znieczulenia, zabieg jest bezbolesny. Nie wymaga okresu rekonwalescencji, wiec można wrócić do stałego trybu życia.Kolejnymi profitami, jest przebudowa skóry, dzięki zastosowaniu polidioksanonu, który stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i syntezy elastyny oraz kwasu hialuronowego. Proces ten rozpoczyna się po około 14 dniach od zabiegu i trwa praktycznie przez cały czas utrzymywania się nici w tkankach. Kolagen, elastyna i kwas hialuronowy tworzą tak zwany eliksir młodości. Efekty zabiegu utrzymują się, w zależności od indywidualnych uwarunkowań Pacjenta do 2 lat. Można bezpiecznie przeprowadzać zabieg przez cały rok.

Rodzaje nici liftingujących PDO

Wyróżniamy następujące rodzaje nici liftingujących PDO:

 • Nici PDO First Lift, są umieszczone na sterylnych, cienkich igłach, za pomocą których wprowadza się je w głąb tkanek. Wykorzystuje się naturalne linie napięcia skóry, co wywołuje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. W zależności od miejsca i spodziewanego efektu, nici wprowadza się śródskórnie, domięśniowo lub podskórnie. Ważna jest długość nici. Krótsze sprawdzą się w okolicach oczu, gdzie powodują rozluźnienie mięśni mimicznych, a w konsekwencji wygładzenie rysów twarzy. To bardziej naturalna alternatywa dla toksyny botulinowej, która unieruchamia mięśnie mimiczne.
 • Nici PDO First Lift Barb, są przeznaczone do natychmiastowego liftingu. Mają haczyki dwukierunkowo zbieżne. Po ich wprowadzeniu, skóra staje się wzmocniona i uniesiona, dzięki czemu osiąga się efekt liftingu. Są to bardzo cienkie nici, wprowadzane przy pomocy niezwykle cienkich igieł, które stanowią podporę dla zwiotczałej skóry.
 • Nici First Lift Barb 4D, polecane są Pacjentom od 30 roku życia. To wyjątkowa nić z mikroskopijnymi haczyki, rozłożonymi dookoła nici w czterech wymiarach. Wskazaniem do ich zastosowania jest zmiana owalu twarzy prze utratę jędrności i prawidłowego napięcia skóry.

Wskazania do zastosowania nici PDO

Nici liftingujące są przeznaczone do wykonywania zabiegów na całym ciele. To doskonałe rozwiązanie następujących problemów:

 • pionowych i poziomych zmarszczek,
 • obniżonych zewnętrznych krawędzi brwi oraz ich opadania,
 • worków na dolnych powiekach,
 • obwisłych i pomarszczonych policzków,
 • zmarszczek mimicznych,
 • fałdów podbródkowych i marionetkowych,
 • fałdów skóry w obrębie szyi i dekoltu,
 • obwisłych piersi,
 • zwiotczenia tkanek i rozstępów w okolicy ud, brzucha, ramion i pośladków,
 • otyłości,
 • wiotkiej skóry łokci, kolan, wewnętrznej strony ud i innych okolic.
Przeciwwskazania do zastosowania nici liftingujących PDO

Przed każdym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. W przypadku nici liftingujących należą do nich:

 • infekcje w miejscach zabiegowych,
 • choroby nowotworowe,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • cukrzyca,
 • skłonności do bliznowców,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • choroby autoimmunologiczne.

Reasumując, zabieg wprowadzenia nici liftingujących PDO, wykonywany w Klinice Skyclinic jest idealnym rozwiązaniem dla osób chcących uzyskać naturalny efekt liftingu, bez zbędnej ingerencji w tkanki ciała. Jest alternatywą dla wstrzykiwania toksyny botulinowej, która unieruchamia mięśnie mimiczne, przez co uzyskuje się mniej naturalny wygląd twarzy. Nici liftingujące są tak skonstruowane, że po upływie czasu około 24 miesięcy zostają całkowicie wchłonięte przez organizm.To bardzo ważne, ponieważ czas płynie nieubłaganie i po upływie 2 lat może się okazać, że konieczne będzie ponowne, inne rozmieszczenie nici liftingujących w tkankach. Efekty zabiegu nici liftingujących PDO są wspaniałe. Natychmiastowa poprawa napięcia i jędrności skóry, poniesione rysy twarzy, zwiększenie produkcji składników eliksiru młodości skóry to argumenty przemawiające za skorzystaniem z tego zabiegu. Jeśli doda się do tego bezbolesność, brak okresu rekonwalescencji i powikłań to powstanie zabieg przyszłości, z którego można korzystać już w teraźniejszości!