domowe sposoby na zgagę soda

Makijaż permanentny ust. Dlaczego warto go wykonać?

Chyba każda kobieta marzy o tym, żeby mieć symetryczne, pełnie i kształtne usta. Niestety tylko nieliczne są z nich w pełni zadowolone. Zapewne dlatego makijaż permanentny ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych obecnie w salonach kosmetycznych. Dorównuje on popularnością makijażowi brwi. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że zapewnia on efekt na co najmniej kilka miesięcy, dzięki czemu można zrezygnować ze zwykłej szminki, co oszczędza kilka minut. A jak wiadomo kilka minut więcej rano to rzecz bezcenna.

Kilka słów o zabiegu makijażu permanentnego ust

Wykonanie zabiegu makijażu permanentnego jest niestety dość nieprzyjemne. Przez około tydzień usta są mocna spierzchnięte, a potem jeszcze dwa, trzy tygodnie trzeba poczekać na uzyskanie finalnego efektu. Warto jednak poświęcić ten czas, ponieważ makijaż będzie się on utrzymywał nawet 3 lata. Dla trwałości makijażu permanentnego ważne jest aby po około 1,5 roku odświeżyć go.

Metody wykonywania makijażu permanentnego ust

NA rynku kosmetycznym dostępne jest kilka metod makijażu permanentnego ust. Różnią się one stopniem wypełnienia ust, ilością kolorów i ich natężeniem. Jedną z delikatniejszych opcji jest tzw. lip light, polegający na rozjaśnieniu tylko górnej wargi. Istnieje możliwość pokrycia całych warg jednym kolorem (metoda konturu z wypełnieniem) lub dla bardziej wyrazistego, wielowymiarowego efektu – dwoma kolorami (metoda 3D). Metoda Ombre z kolei polega na cieniowaniu warg, aż trzema kolorami.

Dla kogo makijaż permanentny będzie dobrym rozwiązaniem?

Makijaż permanentny ust służy przede wszystkim ich podkreśleniu i niewielkiej korekcie kształtu. Z całą pewnością nie spowoduje on znaczącej zmiany ich kształtu lub wielkości. W takich przypadkach potrzebne są zabiegi medycyny estetycznej. Makijaż permanentny świetnie sprawdzi się w przypadku konieczności korekty niewielkiej asymetrii, podkreślenia linii ust lub ich nieznacznego powiększenia lub zmniejszenia. Jest też znakomitą alternatywą dla zapracowanych kobiet, które nie mają czasu na liczne poprawki makijażu w ciągu dnia. 

Gdzie i kto wykonuje zabieg makijażu permanentnego?

Decydując się na zabieg makijażu permanentnego ust warto wybrać renomowany salon. Zabieg jest inwazyjny i narusza ciągłość skóry więc higiena w salonie jest rzeczą pierwszorzędnej wagi. Nieprzestrzeganie jej zasad może mieć dla pacjentki nieprzyjemne skutki. Dodatkowo przed zabiegiem warto sprawdzić kwalifikacje personelu. Warto aby osoba wykonująca makijaż była profesjonalnym linergistą (tak nazywa się osoba specjalizująca się w tego typu zabiegach), będziemy mieć wtedy większą pewność, że efekty zabiegu spełnią nasze oczekiwania.

Więcej tutaj: http://psl.mazowsze.pl