Laserowe usuwanie odcisków

Odciski to częsty problem wielu z nas. Występują w wielu przypadkach, gdyż nie zawsze jesteśmy łaskawi do swoich stóp. Szczególnie kobiety mówią o tym, że dla dobrego wyglądu czasem trzeba cierpieć. Niestety, z odciskami nie da się żyć, jednak ich usuwanie do tej pory można było określić właśnie jako to cierpienie dla ładnego wyglądu. Na szczęście usuwanie odcisków w Warszawie i w innych miastach Polski staje się coraz bardziej popularne i coraz bardziej profesjonalnie. Prócz zwykłego usuwania odcisków mamy też inne metody do wyboru.

 

Jaki sposób na usunięcie odcisku będzie dla mnie najlepszy?

Wszystko tak naprawdę zależy od konkretnego odcisku. Istnieją odciski głębokie, które potrzebują chirurgicznej interwencji, oraz takie z którymi bez większego problemu rozprawi się nawet kosmetyczka. Dlatego też bardzo ważne jest by przed usunięciem odcisku udać się do naprawdę dobrego specjalisty, który oceni stan rzeczy.
Metody usuwania odcisków są bardzo różne – od błahych metod, które możemy zastosować nawet w domu, do bardziej skomplikowanych – chirurgicznych zabiegów, oraz takich z użyciem lasera. Całe szczęście, że wszystkie z metod nie są bardzo inwazyjne, a wręcz przeciwnie – dość bezpieczne i nie dające żadnych powikłań.
Jeśli nie mamy dość płytkich odcisków, których nie da się usunąć przez dobre zmiękczenie skóry, potrzebny będzie zabieg chirurgiczny. Taki zabieg przeznaczony jest dla odcisków, które sprawiają nieco większe problemy. Jest to bardziej inwazyjny zabieg, ale nadal nie jest jakoś bardzo skomplikowany. Polega na usunięciu fragmentu skóry przy pomocy specjalnego narzędzia, które przypomina trochę małe wiertełko. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i oczywiście nie wymaga żadnej hospitalizacji. Po zabiegu musimy nieco bardziej uważać na miejsce, w którym wcześniej był odcisk – szczególnie chodzi tutaj o dobre nawilżanie skóry w tym miejscu. Sprawdzi się wtedy najlepiej krem do stóp z dużą zawartością mocznika.

Laserowe usuwanie odcisków

Zabiegi z laserem robią się coraz bardziej popularne, również w szeroko pojętej medycynie estetycznej. Laserowe usuwanie odcisków w Warszawie jest niemal tak samo popularne i dostępne, jak tradycyjny zabieg usuwania przy pomocy chirurgii. Trzeba jednak przyznać, że laserowa metoda jest o wiele bardziej skuteczna, szybsza i zupełnie nieinwazyjna. Niestety, jest też o wiele bardziej kosztowna – jednak w wielu przypadkach wystarczy jeden zabieg by pozbyć się problemu z odciskami właściwie na zawsze, jeśli tylko będziemy później stosować odpowiednią pielęgnację stóp.
Sam zabieg oparty jest na oddziaływanie wiązki lasera na zrogowaciały naskórek, przez co naskórek jest usunięty w szybki i bezbolesny sposób. Ulgę można odczuć już kilka minut po samym zabiegu. Aby zabieg nie był w żaden sposób nieprzyjemny, skóra, która będzie poddawana działaniu lasera jest wcześniej odpowiednio schładzana, co działa odrobinę znieczulająco. Po samym zabiegu na stopę zakładany jest specjalny opatrunek, który ma ochronić naszą skórę przez bakteriami, ponieważ po takim zabiegu może być ona nieco bardziej na nie podatna.