Ginekolog dziecięcy Warszawa. Ginekologiem dziecięcym nazywamy specjalistę ginekologa-położnika, który posiadł dodatkowe umiejętności.
Oprócz opieki nad osobami dorosłymi zajmuje się także młodocianymi i dziećmi od urodzenia do 18 rokiem życia. Zagadnienia, jakimi się zajmuje, są złożone i uzależnione od okresu życia dziecka, inne w okresie noworodkowym, niemowlęcym, a inne problemy ukazuje okres dojrzewania. Najczęstszymi problemami, z jakimi rodzice zgłaszają się do poradni ginekologicznej dziecięcej w okresie niemowlęcym to zaczerwienienia sromu, nieprawidłowa wydzieliny z pochwy, powiększenie gruczołów sutkowych, przerośnięte wargi sromowe. Dzieci w okresie późniejszym leczone są ze względu na wcześniejsze dojrzewanie lub opóźniony wzrost, na niedowagę i otyłość. Nastolatki zgłaszają się główne z problemami miesiączki (zbyt obfite, częste i bolesne). Im dziewczyna starsza, tym jej problemy zbliżone są do problemów dojrzałej kobiety.
Ginekolog dziecięcy Warszawa. O niepłodności także możemy porozmawiać z ginekologiem.
Niepłodnością nazywamy niezdolność do osiągnięcia ciąży w czasie 1 roku współżycia w celu rozrodczym. Jest to poważny problem nie tylko młodych ludzi, ale i ogólnospołeczny i demograficzny. Niepłodność obejmuje około 20% społeczeństwa wieku rozrodczego – w Polsce problem ten dotyczy około 1,5 mln par. Prawie 40% z nich czerpie pomoc z podstawowej opieki zdrowotnej, a około 60% podlega specjalistycznemu postępowaniu lekarskiemu. Bezskuteczne roczne staranie się o dziecko jest wskazaniem do wdrożenia diagnostyki, dotyczącej oczywiście obojga partnerów. Okres ten skraca się, jeśli kobieta przekroczyła 35 lat, występują zaburzenia cyklu krwawień (miesiączki są rzadkie lub ich brak), podejrzewa się patologię narządu rodnego oraz niepłodność u mężczyzny.
Ginekolog dziecięcy Warszawa. Na wizycie w gabinecie ginekologicznym lekarz przeprowadza badanie podmiotowe, przedmiotowe z badaniem ginekologicznym, zleca badania hormonalne oraz badania obrazowe. Diagnostyka zaczyna się od zebrania wywiadu, dotyczącego regularności krwawień miesięcznych oraz oceny jajeczkowania. Badaniami obrazującymi stan anatomiczny narządu rodnego u kobiety jest: ultrasonografia, histerosalpingografia i ultrasonograficzna histerosalpingosonografia kontrastowa. Podejrzewając występowanie zmian jajowodowych, ginekolog wykonuje laparoskopię z badaniem drożności jajowodów, przy podejrzeniu zaś zmian macicznych – histeroskopię. Diagnostyka niepłodności pomaga wskazać domniemaną przyczynę zaburzenia, określa prawdopodobieństwo ciąży samoistnej oraz dobrać najskuteczniejsze sposoby leczenia.
Ginekolog dziecięcy. Warszawa. Do lekarza ginekologa można się uda
także, celem porady jak szybko zajść w ciążę? Wydawałoby się, że to nic trudnego, a jednak… W każdym miesiącu na zajście w ciąże jest około 6 dni: 5 dni przed owulacją i dzień po niej. Aby doszło do zapłodnienia, plemniki partnera muszą znajdować się w górnej części jajowodu, w chwili, gdy komórka jajowa będzie uwolniona z jajnika. W określeniu owulacji pomocne są testy owulacyjne. Płodność kobiety obniża się po trzydziestce, zaś poziom testosteronu u mężczyzny maleje z roku na rok o około 1%. Należy się wyluzować i cieszyć rodziną.