
Choroby związane z układem krążenia, jeśli nie są w porę wykryte mogą prowadzić do niebezpiecznych konsekwencji.
USG Doppler Warszawa wykonane pozwala na to, aby otrzymać wynik na krótko po wykonanym badaniu. Samo badanie dopplerowskie pozwala ustalić, jaki jest przepływ krwi wewnątrz żył i tętnic szyjnych, kończyn górnych lub kończyn dolnych. W obrazie widocznym na ekranie, lekarz może zaobserwować czy przepływ krwi jest prawidłowy czy są miejsca, których krew nie płynie swobodnie lub nawet się cofa. Badanie tego rodzaju, jest bardzo ważne w diagnostyce, dlatego specjaliści chętnie z niego korzystają.
W wyniku przeprowadzonego badania, można ustalić, które fragmenty układu krwionośnego są uszkodzone lub zmienione chorobowo. Zapis wyniku zazwyczaj jest w postaci wykresu, który opatrzony kolorami wskazuje poszczególne wartości przepływu krwi, jej prędkość i objętość. Badanie Dopplera jest, więc bardzo pomocnym narzędziem w dobraniu odpowiedniej metody udrażniania żył i tętnic. Najczęstszą przyczyną wizyty pacjentów na badaniu tego typu są schorzenia dotyczące układu krążenia, są to m.in. miażdżyca, cukrzyca, przebyte w rodzinie zawały serca lub udary czy tez zapalenie żył, zakrzepica itp.
Wskazaniem do kontroli są także przebyte urazy głowy, szyi lub kończyn.
Niekiedy w wyniku nagłego zdarzenia, stan pacjenta wymaga ustalenia, czy nie doszło do uszkodzenia drobnych naczyń krwionośnych i jednocześnie czy przepływ krwi jest stały i niczym niezakłócony. Jest to o tyle ważne, że zaburzenia krążenia mogą wpłynąć na niedokrwienie narządów wewnętrznych, co w efekcie może prowadzić do dużych konsekwencji zdrowotnych wraz z zagrożeniem życia. Jeśli zatem pacjent przebył w niedawnym czasie jakiś uraz, to lekarze specjaliści z pewnością będą chcieli zweryfikować stan zdrowia żył i tętnic.
Obciążenie genetyczne również stanowi powód do zwrócenia większej uwagi na ewentualne dolegliwości związane z układem krwionośnym. Pacjenci, u których w rodzinie występowały schorzenia takie jak udary, zawał serca lub inne problemy układu krążeniowego, powinni szczególnie obserwować objawy sugerujące problemy z układem krążenia. Może zatem wystąpić u nich uczucie pieczenia lub drętwienia kończyn, pękanie naczynek krwionośnych, tworzących pod skórą brązowawe lub sine plamy. Przy tego typu występujących objawach, warto skonsultować to z lekarzem specjalistą, który będzie mógł zdiagnozować przyczynę ich występowania.
Jeśli w wyniku badania, potwierdzi się, że pacjent powinien być poddawany zabiegom mającym na celu udrożnienie przepływu krwi, to chirurg naczyniowy będzie mógł przeprowadzić konieczne zabiegi. Chirurg naczyniowy po uprzednim przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem, zapoznania się z dokumentacją medyczną i wykonaniem podstawowych badań, dobierze najlepszą metodę, która będzie miała na celu przywrócenie dobrego samopoczucia pacjenta. Zabiegi, które mogą być wykonane, to między innymi zastosowanie wszczepienia stentu lub stengraftu. Obie formy mają za zadanie udrożnienie żył i tętnic, stosowane są w zależności od kondycji naczynia krwionośnego.