USG jąder – zło konieczne czy szansa na zdrową mosznę?

Dla wielu z nas wizyta u lekarza oznacza ostateczność. Najpierw sięgamy po leki bez recepty, a gdy te przestają działać, lub problem się pogłębia, dopiero wtedy decydujemy się na wizytę w przychodni zdrowia. Zapominamy jednak, że przecież zarówno lekarze, jak i badania są po to, by zapewnić nam zdrowie i możliwość pełnego korzystania z uroków życia. Jednym z podstawowych badań diagnostycznych jest USG jąder. Na czym jednak ono dokładnie polega? Czy warto zawracać sobie głowę temu typu badaniami? Podpowiadamy!

USG jąder – co to za badanie?

USG jąder jest badaniem wykonywanym jedynie u mężczyzn. Powód oczywisty – kobiety nie mają jąder. Tak naprawdę usg jąder warszawa uznawane jest za podstawowe badanie w diagnostyce wszelkiego typu schorzeń moszny, jak również jej zawartości. W skład moszny wchodzą takie narządy jak: jądra, najądrza oraz powrózek nasienny. Dzięki temu badaniu można określić stan moszny, jak również jej poszczególnych elementów, a następnie na ich podstawie ustalić leczenie.

Na czym polega badanie?

USG jąder wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych, zazwyczaj przez lekarza urologa. Badanie jest szybkie, bezbolesne i nie jest obarczone ryzykiem powikłań. Co więcej, w razie potrzeby, można je powtarzać wielokrotnie w ciągu roku. W trakcie samego badania wykorzystywana jest technologia ultradźwiękowa oraz specjalny aparat, która umożliwia ocenę skóry, narządów podskórnych oraz zaobserwowanie wszelkich zmian w nich występujących.

Czy warto się poddawać badaniu?

Jak dla nas odpowiedź może być tylko -TAK! Badanie USG jąder pozwala na diagnostykę wszelkiego rodzaju schorzeń moszny. Tym samym poddając się jemu, można w porę wykryć wszystkie zaburzenia, schorzenia i dobrać leczenie tak, by szybko odzyskać zdrowie i móc z łatwością wykonywać codzienne czynności. Dlatego nie należy traktować USG jąder jako zło konieczne, wręcz przeciwnie, mężczyźni powinni dziękować za to, że mają szansę na szybką i bezbolesną diagnostykę.