Pewnie nieraz zdarzyła się sytuacja, w której bolał nas żołądek. Czasami jest to tylko chwilowy ból, jednak w niektórych przypadkach trwa on znacznie dłużej i warto wiedzieć, że zdecydowanie lepiej go nie bagatelizować. Jeśli chodzi o problemy z żołądkiem to najczęstszym objawem jest ból w okolicy podbrzusza, czyli pod naszym mostkiem. Taki ból może pochodzić z różnych źródeł i oznaczać większe lub mniejsze problemy.
Z czego wynika ból żołądka?
Bardzo często jest to po prostu ból przejściowy, który wiąże się po prostu ze stresem. Jeśli chodzi o poważniejsze choroby to taki ból może oznaczać chorobę wrzodową żołądka czy różnego rodzaju problemy z dwunastnicą. Najbardziej niepokojący taki ból powinien być wtedy, gdy http://antybakterie.pl wybudza nas ze snu czy występują problemy z połykaniem. W takiej sytuacji niezbędna jest jak najszybsza konsultacja z lekarzem. Innym bardzo niepokojącym objawem może być krwawienie z przełyku. Najczęściej zwiastuje to pękające wrzody żołądka czy dwunastnicy, a także żylaki przełyku. Warto wiedzieć jednak, że najczęściej krwawienie występuje u tych, którzy cierpią przewlekle na tego typu choroby.
Kiedy konsultować bóle z lekarzem?
Jeśli z kolei boli nas brzuch i barwa stolca jest zmieniona niezbędna jest także konsultacja z lekarzem, ponieważ w wielu przypadkach może oznaczać to różnego rodzaju problemy z jelitami. Wtedy niezbędne jest wykonanie takich badań jak gastroskopia czy kolonoskopia. Innym objawem problemów z żołądkiem może być pieczenie za mostkiem. Najczęściej jest on zgłaszany w gabinetach lekarzy rodzinnych, więc łatwo można wnioskować, że jest to dość częsta przypadłość. W wielu przypadkach taki ból nie świadczy o niczym niepokojącym, a jest jedynie następstwem nieprawidłowej diety. Zdarza się też tak, że jeśli występuje przez dłuższy czas to może oznaczać poważne problemy zdrowotne takie jak choroba refluksowa, wrzody przełyku lub żołądka, bądź nawet nowotwór żołądka czy przełyku. Najlepiej zawsze udać się do lekarza.