Naturalne sposoby na leczenie ostrogi piętowej

Rozpoznanie ostrogi piętowej wymaga jak najszybszego działania. Niestety wiele osób ją bagatelizuje, ponieważ sądzą, że jest nieszkodliwa. Jednak z upływem czasu, może stać się tak dokuczliwa, że zakłóci nie tylko chodzenie, ale również siedzenie, leżenie, czy spanie. Czy aby na pewno tego chcesz? Wydaje mi się, że odpowiedź może być tylko jedna – NIE! Dlatego zapoznaj się z poniższym artykułem, gdyż może być dla Ciebie źródłem cennych informacji.

Możliwości leczenia ostrogi piętowej

Sposobów na leczenie ostrogi piętowej jest całkiem sporo. Lekarz może zalecić terapię farmakologiczną opierającą się na niesteroidowym leku przeciwzapalnym, który zażywa się doustnie. Czasami jednak wymagane jest zastosowanie zastrzyków sterydowych, które również działają przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo. Bardzo często leczenie ostrogi piętowej opiera się na rehabilitacji i tutaj wykorzystywane są różnego typu zabiegi fizykoterapii oraz kinezyterapii. O jakich dokładnie zabiegach mowa? Mogą to być między innymi fale uderzeniowe, ultradźwięki oraz lasery.

Naturalne sposoby leczenia ostrogi piętowej

Oprócz wyżej wymienionych sposobów leczenia ostrogi piętowej istnieje też kilka naturalnych sposobów, które mogą okazać się pomocne. Przede wszystkim mowa tutaj o okładach z lodu, sodu oczyszczonej lub kapusty na chorobowo zmienione miejsce. Istnieje jeszcze jeden, choć dla wielu kontrowersyjny sposób leczenia. Jaki? Leczenie ostrogi pietowej moczem. Tak, tak, dobrze czytasz, chodzi o leczenie własnym moczem. Choć metoda ta nie ma potwierdzenia w badaniach, wiele osób, które ją stosowało, wskazuje, że u nich okazała się bardzo skuteczna. Na czym dokładnie polega leczenie moczem? Można moczyć stopy w moczu lub też robić okłady bezpośrednio na chore miejsce. W pierwszym przypadku do moczenia stóp trzeb zbierać mocz z całego dnia, a następnie dodać do niego ciepłej wody i zanurzyć stopy w takim wywarze na pół godziny. Następnie założyć ciepłe skarpetki i dopiero rano przemyć stopy w ciepłej wodzie z mydłem.