Domowe leczenie Achillesa

Zazwyczaj schorzenie ścięgna Achillesa nie jest powodem do dużych obaw. Drobne urazy mogą nawet goić się samodzielnie, bez potrzeby leczenia Achillesa.

Jedną z pierwszych rzeczy, o które lekarz poprosi cię, aby poradzić sobie z uszkodzeniem ścięgna Achillesa, jest odpoczynek zranionego ścięgna przez kilka tygodni, najlepiej do momentu aż objawy ustąpią. Odpoczynek pozwala szybciej leczyć ścięgno.

Masowanie zranionego ścięgna i rozciąganie pomaga szybciej je goić. Głęboki masaż cierny przywraca elastyczność tkanki, łagodzi ból, stan zapalny oraz zmniejsza obciążenie uszkodzonego ścięgna Achillesa. Do masażu możesz użyć olejku miętowego, zawiera on mentol, który wykazuje właściwości przeciwzapalne. Pomagają one złagodzić stan zapalny i obrzęk wokół uszkodzonego ścięgna. Masaż wykonywać najlepiej raz lub dwa razy dziennie.

Stwierdzono, że niedobór witaminy D zwiększa ból mięśniowo-szkieletowy. Wykazano również, że suplementacja witaminą C przyspiesza gojenie uszkodzonego ścięgna Achillesa. Oba te badania wskazują, że spożywanie pokarmów bogatych w te witaminy jest doskonałym sposobem na szybszą regenerację ścięgna Achillesa. Pokarmy bogate w witaminy C i D obejmują: owoce cytrusowe, zielone warzywa liściaste, tłuste ryby, ser i żółtko.

Również kwasy tłuszczowe omega-3 oferują wiele korzyści dla zdrowia. Ich działanie przeciwzapalne pomaga zwalczyć stan zapalny i obrzęk oraz wspomaga szybszą regenerację. Włączaj kwasy omega-3 do codziennej diety. Możesz zwiększyć spożycie tego składnika odżywczego poprzez spożywanie pokarmów takich jak: tłuste ryby, siemię lniane, orzechy włoskie i nasiona chia lub przyjmować suplementy.

Do diety możesz również włączyć imbir, który ma właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. Dzięki temu jest on doskonałym lekarstwem na leczenie Achillesa. Możesz na przykład pić herbatę imbirową dwa razy dziennie.

Również kurkuma zawiera wysoce korzystny związek zwany kurkuminą. Ma ona właściwości lecznicze, które mogą pomóc w przyspieszeniu gojenia ścięgna. Wypróbuj też olej rycynowy, który zawiera kwas rycynolowy. Pomaga on łagodzić stan zapalny, ból i obrzęk.

Osoby cierpiące na schorzenia dotyczące ścięgna Achillesa powinny nosić buty, które pasują prawidłowo do ich stóp i są wygodne. Buty z zabudowanymi obcasami, które są amortyzowane, są dobre do leczenia Achillesa.

Jeśli chcesz, aby te domowe środki leczenia Achillesa działały dobrze i długotrwale, powinieneś przestrzegać również wskazówek dotyczących zapobieganiu tego schorzenia. O tym pisaliśmy w tym artykule (link do Zapobieganie zapaleniu ścięgna Achillesa).

Jak długo trwa wyleczenie Achillesa?

Całkowite wyleczenie Achillesa może potrwać od 4 do 6 tygodni.

Kiedy należy udać się do lekarza na leczenie Achillesa?

Jeśli ból wokół ścięgna Achillesa nie znika po kilku dniach lub pogarsza się z dnia na dzień, natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

Mamy nadzieję, że wskazówki zawarte w tym artykule, pomogą Ci znacznie szybciej wyzdrowieć z obrażeń ścięgna Achillesa.